(+38 067) 440-61-16
(+38 063) 769-07-26

legal.justicia

SiteHeart

Українська юридична компанія «Юстиція» створена для втілення в життя Ваших бізнес-рішень та знаходження творчого підходу до подолання складних питань.

Отримання громадянства іноземцю

На сьогоднішній день є дуже актуальною проблема отримання громадянства України іноземними особами. Багато іноземних громадян бажають мати громадянство України, як друге, проте незважаючи на відсутність прямо передбаченої заборони мати подвійне громадянство, зробити це законним шляхом неможливо.

Законом України «Про громадянство України» встановлено, що в нашій державі діє принцип єдиного громадянства, більшість трактує це поняття, як можливість мати громадянство лише нашої держави, проте, це не так. Відповідно до вищевказаного Закону «Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України». Таким чином, можна зробити висновок, що іноземець може знаходитись у підданстві декількох держав, проте на території України він буде визнаватись лише громадянином Украйни.

Отже, в теорії будь-який іноземець може отримати громадянство нашої держави, не відмовляючись від громадянства своєї країни, на практиці це зробити дуже важко, навіть неможливо. Однією з умов, які необхідно виконати для того щоб стати повноцінним громадянином України та отримати паспорт – відмовитись від громадянства, тобто подати письмове зобов’язання про відмову від іноземного громадянства, а згодом і документальне підтвердження такої відмови.

Все ж таки, така вимога є великою перепоною у налагодженні стосунків між державами, адже наявність декількох громадянств дала б змогу людям вільно працювати, навчатись, а також проживати без потреби постійно продовжувати термін свого перебування у певній країні. Крім того, більшість людей не готові відмовитись від громадянства країни походження і, як наслідок, вдаються до прихованого «подвійного громадянства», проте ця трактовка не зовсім вірна. Слід розмежовувати поняття «подвійне громадянство» та «друге громадянство», які є тотожними, але різними за змістом. Подвійне громадянство передбачає, що особа знаходиться у підданстві двох держав, при чому основною умовою є визнання цієї особи не лише як громадянина цієї держави, а й як громадянина інших держав, тобто така особа є біпатридом, тобто особою, яка є одночасно громадянином двох або більше держав. «Друге громадянство» означає, що особа, яка є у підданстві декількох держав, може користуватись громадянством, а також правами та обов’язками лише тієї країни в якій перебуває, а отже не є біпатридом.

Головною перепоною легалізації такого поняття, як «друге громадянство» є те, що на думку влади належність іноземної особи до громадянства декількох держав може стати загрозою для безпеки держави. Адже у разі виникнення конфлікту між державами, у нашій країні можуть перебувати громадяни, які належать до підданства не лише нашої держави, але і ворожої держави. Тому, з цих міркувань, органами законодавчої влади було запропоновано ввести заборону «подвійного громадянства», а також покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років. На сьогоднішній день, ці пропозиції так і залишились лише пропозиціями.

Отже, на сьогоднішній день багато іноземців приховано користуються громадянства декількох держав і, на мою думку, це не є порушенням законодавства України, адже нашими законами прямо не заборонено знаходитись у підданстві декількох держав, а тому слід згадати однин з основних принципів права «те, що прямо не заборонено правом – дозволено». Сподіваюсь, що найближчим часом, ми зможемо законно користуватись перевагами громадянства декількох держав, і безперешкодно приймати у підданство нашої держави громадян іноземних країн.

Лариса Копилова

Юрист, Українська юридична компанія «Юстиція»

 

Персональний адвокатВаша юридична підтримка протягом року за спеціальною ціною 799 гривень на рік

Корисна інформаціякорисна інформація, щодо юридичних нюансів у повсягденних справах

Корисні посиланняпосилання на сайті адміністративних та судових установ а також на корисні інтернет-ресурси

Державна реєстраціяпослуги по реєстрації та ліквідації підприємств та організацій різних рівнів

Бланки документіву розділі зможете знайти зразки різних договорів, зразки заяв, позовів та скарг

Проблемні кредити та депозитиінформація для тих, хто має фінансові ускладнення з банками та фінансовими установами